KONST / Litografier / Litografi 7438097
*
nr 743 8097
Lennart Rodhe
(1916-2005), Sverige
Litografi, Lennart Rodhe (1916-2005), 1972, 205/320, motivets mått: 27x35
Lennart Rodhe, född 1916 i Stockholm, död 2005, svensk målare, tecknare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 19:49:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/1 20:24:37
1
350 kr
31/1 21:49:21
2
350 kr
31/1 23:26:23
3
400 kr
1/2 08:27:50
2
450 kr
13/2 08:34:41
4
500 kr
18/2 10:00:18
2
550 kr
26/2 19:42:47
2
700 kr
27/2 12:58:10
5
750 kr
27/2 16:22:25
2
800 kr
27/2 18:26:31
6
850 kr
27/2 18:47:24
2
1.000 kr
27/2 19:36:59
6
950 kr
27/2 19:38:23
6
Vinnande bud
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Lennart Rodhe
Lennart Rodhe, född 1916 i Stockholm, död 2005, svensk målare, tecknare och grafiker.
Läs mer om Lennart Rodhe
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik lennart rodhe litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:31
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:58
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:09
*
Lennart Rodhe
Lennart Rodhe, född 1916 i Stockholm, död 2005, svensk målare, tecknare och grafiker.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Lennart Rodhe
nr 743 8097
Lennart Rodhe
(1916-2005), Sverige
Litografi, Lennart Rodhe (1916-2005), 1972, 205/320, motivets mått: 27x35
Lennart Rodhe, född 1916 i Stockholm, död 2005, svensk målare, tecknare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/1 20:24:37 | 1 | 350 kr |
31/1 21:49:21 | 2 | 350 kr |
31/1 23:26:23 | 3 | 400 kr |
1/2 08:27:50 | 2 | 450 kr |
13/2 08:34:41 | 4 | 500 kr |
18/2 10:00:18 | 2 | 550 kr |
26/2 19:42:47 | 2 | 700 kr |
27/2 12:58:10 | 5 | 750 kr |
27/2 16:22:25 | 2 | 800 kr |
27/2 18:26:31 | 6 | 850 kr |
27/2 18:47:24 | 2 | 1.000 kr |
27/2 19:36:59 | 6 | 950 kr |
27/2 19:38:23 | 6 | Vinnande bud |
- Tema
27 feb
Grafik
PÃ¥ tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Lennart Rodhe
Lennart Rodhe, född 1916 i Stockholm, död 2005, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker.Läs mer om Lennart Rodhe
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik lennart rodhe litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:31 -
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:58 -
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:58 -
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:09